Den pro dětskou knihu 2009

V sobotu 28. listopadu se naše knihovna již potřetí připojila k celostátní akci. Den pro dětskou knihu. Na přípravě akce se velkou měrou podíleli studenti knihovnictví z Tábora. Pro děti byl připraven bohatý program - vánoční vystřihovánky a kvízy, zimní hádanky, vystřihování sněhových vloček, výroba čertů, mikulášů a andělů a spoustu dalších her a soutěží. Kromě toho si mohli děti zkusit vyrobit pečivo z vizovického těsta. Po splnění všech úkolů na ně čekala sladká odměna a udělení pamětního listu. K předvánoční atmosféře přispělo také vystoupení pěveckého souboru dětí z Veselí nad Lužnicí a Zvěrotic a rodiče mohli využít předvánoční prodej dětských knih z Knihkupectví U sv. Víta. Knihovnou prošlo během sobotního dopoledne než 150 návštěvníků a zaregistrovalo se 22 nových dětských čtenářů.