Výstavy fotografií a plyšových hraček

"Můj svět: všední radosti očima keňských dětí"

Výstava fotografií pořízených žáky osmé třídy základní školy "Island of Hope Humanist School" v komunitním centru Ostrov Naděje v Keni na přelomu ledna a února 2016. Díky fotoaparátům, které věnovali lidé z České republiky, mohly děti zachytit svět kolem sebe a maličkosti, které je dělají šťastnými. Vznikl tak unikátní soubor fotografií, který přibližuje život na Rusinga Island v západní části Keni očima dětí. Ty měly fotoaparáty v ruce poprvé v životě a moc si to užily. Měly velkou radost z toho, že se mohou navzájem fotit a sdílet skrze obrazy svůj život.
Fotografie je možné zakoupit a podpořit tak děti z Ostrova Naděje.
Tento projekt je realizován obecně prospěšnou společností Centrum Narovinu, která se zaměřuje na zahraniční rozvojovou spolupráci s Afrikou a globální rozvojovou výchovu (Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku, rozvojové projekty v oblasti školství a zdravotnictví v Keni).

"Plyšákový svět"

Doprovodná výstava oblíbených plyšových hraček našich čtenářů.

Vernisáž obou výstav s hudebním vystoupením žáků ZUŠ Soběslav proběhne v úterý 17. ledna od 17 hodin.
Prohlédnout si je můžete až do 24. února.