Knihovna roku 2011

V letošním roce se naše knihovna přihlásila do soutěže o nejlepší městskou knihovnu roku 2011. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb. Vítěz soutěže získává částku 70 000 Kč, kterou věnuje společnost Skanska a.s. Do soutěže se přihlásilo 36 městských knihoven.

Knihovny jsou hodnoceny podle výkonových indikátorů, jako jsou například počet nových přírůstků knihovního fondu, plocha knihovny pro veřejnost, počet registrovaných uživatelů, počet stanic připojených k internetu. Předmětem hodnocení je především společenské a komunitní působení knihovny pro obyvatele města a úroveň prostředí knihovny - exteriér, technické vybavení, sociální zázemí apod. Hodnocení proběhlo v šesti velikostních kategoriích měst dle počtu obyvatel.

Výsledky soutěže byly vyhodnoceny v Týdnu knihoven. Městská knihovna Soběslav se ve své kategorii umístila na krásném třetím místě! Knihovnou roku 2011 se stala Městská knihovna Louny.