Ohlédnutí za Týdnem knihoven

V týdnu od 4. do 10. října proběhl Týden knihoven. Letošním mottem byla Knihovna pro všechny. Každý den byl věnován jiné skupině čtenářů a návštěvníků.

• V neděli 3. října patřila knihovna dětem. Divadlo Karromato ze Soběslavi pro ně zahrálo loutkové představení “Dřevěný cirkus”.
  • Úterý 5. října bylo vyhrazené pro maminky s dětmi na mateřské dovolené. Program pro ně připravilo rodičovské sdružení Sobík
  • Středa 6. října byla ve znamení knihovny pro každého. Náš host Ing. arch. Jaromír Kročák vyprávěl o zrodu naší knihovny, ukázal zajímavé snímky z historie hradu a průběhu stavby.
  • Handicapovaným uživatelům byl vyhrazen čtvrtek 7. října. Svou činnost u nás prezentovali “I My” Společnost pro podporu lidí
    s postižením o.s. a Dobrovolnické centrum Diakonie ČCE - střediska Rolnička
  • V pátek 8. října patřila knihovna pamětníkům a příznivcům genealoga Aloise Sassmanna, který návštěvníkům představil svou novou knihu Kořeny 3.