Nejprodávanější knihy roku 2009:

Svaz Českých knihkupců a nakladatelů zveřejnil žebříček nejprodávanějších knih uplynulého roku. Hledejte inspiraci pro vlastní četbu...

 

Buddhismus na západě:

Čtvrteční večer 28. ledna byl v soběslavské knihovně ve znamení buddhismu. Cestující učitel Radek Růžička seznámil návštěvníky s hlavními myšlenkami buddhismu. Přednášku zakončili účastníci krátkou meditací.

 

Adventní dílna

Nakladatelství Anagram pro naši knihovnu uspořádalo již druhou tvůrčí dílnu, tentokrát adventní. Konala se v sobotu 5. prosince. Lektorka Lada Valová si pro nás opět připravila rozmanitý program: prostírání ubrousků na vánoční stůl, výrobu svícnu z květináče ubrouskovou technikou a skládání dárkové taštičky. Výsledkem našeho snažení byly krásné dekorace, které určitě potěší všechny účastnice i jejich blízké.

 

Den pro dětskou knihu 2009

V sobotu 28. listopadu se naše knihovna již potřetí připojila k celostátní akci. Den pro dětskou knihu. Na přípravě akce se velkou měrou podíleli studenti knihovnictví z Tábora. Pro děti byl připraven bohatý program - vánoční vystřihovánky a kvízy, zimní hádanky, vystřihování sněhových vloček, výroba čertů, mikulášů a andělů a spoustu dalších her a soutěží. Kromě toho si mohli děti zkusit vyrobit pečivo z vizovického těsta. Po splnění všech úkolů na ně čekala sladká odměna a udělení pamětního listu. K předvánoční atmosféře přispělo také vystoupení pěveckého souboru dětí z Veselí nad Lužnicí a Zvěrotic a rodiče mohli využít předvánoční prodej dětských knih z Knihkupectví U sv. Víta. Knihovnou prošlo během sobotního dopoledne než 150 návštěvníků a zaregistrovalo se 22 nových dětských čtenářů.

 
Odkazy
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Administrátor
Banner